+90 212 909 5956
katar@dkdconsultancy.com

Doktorlar

Yeni Bir Ülke, Yeni Bir Yaşam

Katar’da Doktor Olmak

Katar’da doktor olmak isteyen Türk doktorlar için hizmet veren danışmanlık ajansımız, Katar’da çalışmaya yarayan lisanslama işlemlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyor.

Sorunsuz bir süreç için tüm teknikleri titizlikle kullanan ve Katar’da çalışmaya başlayabilmeniz için tüm gereksinimleri yerine getiren personellerimiz, lisanslama aşamasında reddedilmenizin önüne geçiyor.

Katar, Türkiye’deki herhangi bir üniversitenin fakültelerinden mezun olan sağlık personellerinin Katar’da çalışmasına izin veriyor. Ancak Katar için denklik sürecinin sorunsuz bir şekilde aşılması önemli.

Katar’da doktor olmak için tecrübeye sahip olmanız lazım

Katar’da çalışmak için lisans almak isteyen pratisyen hekimlerin 5 sene mesleki tecrübeye sahip olması gerekir. Uzman doktorların ise asistanlık eğitimleri hariç 3 sene mesleki tecrübeye sahip olması gerekir. Yani bir uzman doktorun en az 3 sene uzman doktor olarak çalışmış olması gerekiyor. Cerrahi branşlarda ise bu süre 5 yıl.

Katar Sağlık Bakanlığı’nın verdiği lisansa sahip olabilmek için pratisyen hekimlerin tek oturumlu bir denklik sınavına girmesi gerekiyor. Bu sınavda daha önce sorulan soruların kaynağına sizi yönlendirerek olası bir başarısızlığın önüne geçmeyi hedefliyoruz. Uzman doktorlar için ise bir denklik sınavı bulunmuyor.

Ülkenin kanunları şeriat üzerinde kurulmuş olsa da Katar’ın özgür ve modern bir ülke olduğunu söylememiz gerekir. Bu nedenle erkek ya da kadın doktor olmanız, Katar için kesinlikle bir problem teşkil etmemektedir.

Katar’da doktor olmak için herhangi bir sınava girmeyeceksiniz

Katar’da lisanslı bir doktor olabilmek için herhangi bir dil bilgisi sınavına girmeniz gerekmiyor. Katar’da doktor olarak çalışabilmek için bilmeniz gereken dil: İngilizce. İngilizce’nin yanı sıra Arapça da biliyor olmanız gerekmiyor ancak Arapça da konuşuyor olmanızın, işe alım süreçlerinde ve maaşlarda pozitif etki oluşturacağının bilinmesi gerekir.

Yaklaşık 6 ay boyunca yakın takip gerektiren lisanslama sürecinde Türkiye’de İstanbul ve Ankara’daki ve Katar’da Doha’daki bütün işlemleri sizin yerinize biz takip ediyoruz ve sorunsuz bir lisanslama süreci için anlık takipler yapıyor ve hızlı reaksiyonlar gösteriyoruz.

Katar’da doktor olmak için işlemleri doğru yapmak gerekiyor

Tüm Körfez ülkelerinde olduğu gibi Katar’da da gereksinimler sık sık değişmektedir. 2023 yılından itibaren köklü değişikliklerin olduğu lisanslama sürecini başarıyla sürdürmek ve sonuçlandırmak için sizinle birlikte çalışmaya hazırız.

Katar’da doktor maaşları bilgisi burada!

Katar sağlık direktörlüğü hakkında bilgi alabilirsiniz.