+90 212 909 5956
katar@dkdconsultancy.com

Fizyoterapistler

Yeni Bir Ülke, Yeni Bir Yaşam

Katar’da Fizyoterapist Olmak

Katar’da fizyoterapist olmak ve kısa sürede Katar’da fizyoterapistlik yapmaya başlamak mümkün. Katar Sağlık Bakanlığı, Katar’da fizyoterapist olmak isteyen Türk fizyoterapistlerin diplomalarını tanıyor. Ancak Katar’da fizyoterapistlik için bazı denklik işlemlerinin doğru bir şekilde yerine getirilmesi gerekiyor.

Yurtdışında fizyoterapist olarak çalışmak isteyen ve eğitimlerini Türkiye’de tamamlayan fizyoterapistler için Katar, önemli bir merkez. Katar, Türkiye’deki üniversitelerden mezun olmuş fizyoterapistlerin bu ülkede çalışmasına olanak tanıyor. Ancak Katar’da fizyoterapistlik yapmak için öncelikle denklik almanız gerekiyor.

Denklik işlemleri; İstanbul’da, Ankara’da ve Doha’da gerçekleştirilen spesifik prosedürlerin ardından mümkün olabiliyor. Türkiye’deki kurumlardan elde edilebilecek evraklar üzerinde yapılacak bir çok işlem, onay ve doğrulama adımları bulunmaktadır. Bu işlemlerden herhangi birisinin eksik ya da yanlış yapılması durumunda reddedileceğinizi unutmayın.

Katar’da fizyoterapist olmak için hangi dili konuşmak gerekiyor?

Katar’da fizyoterapist olmak için İngilizce dilini konuşabiliyor olmanız gerekiyor. Arapça bilmeniz gerekmiyor. İngilizce’nin yanı sıra Arapça da bilmenizin işe alım sürecinde ve maaş pazarlığında artıları olacağını unutmamalısınız.

Katar’da fizyoterapistlik yapmak için mesleki deneyiminizin olması şart. Lisanslama işlemleri, sadece fizyoterapi alanında deneyimi olan sağlık çalışanları için başlatılabilir.

Katar’daki Sağlık Bakanlığı tarafından son onay alındığında Katar’da lisanslı bir fizyoterapist olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.